nudziary

Psychotest czy jesteś nudziarzem / nudziarą?

Są ludzie, którzy są nudziarzami. Opowiadają wciąż te same kawały, te same historie, a ich opowieści są długie i nudne jak flaki z olejem. Nudziarze zazwyczaj uważają się za duszę towarzystwa i bardzo trudno uświadomić im, że mamy dość ich opowieści. Rzeczywiście, bardzo trudno przyjąć do wiadomości, że zanudzamy bliźnich. Przecież nasze zachowanie, i nasze opowieści są takie atrakcyjne. Odpowiedz na niżej zadane pytania, a dowiesz się czy należysz do grupy nudziarzy. Czy jesteś nudziara lub nudziarzem?

 

1. Czy podczas spotkania towarzyskiego starasz się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę?

a) raczej tak…5

b) zdecydowanie nie…1

c) nie staram się, ale i tak wszyscy zwracają na mnie uwagę…3

2. Co robisz podczas przyjęcia towarzyskiego?

a) przede wszystkim bawię się, tańczę…3

b) zastanawiam się, jakby tu się wymknąć do domu…1

c) siedzę przy stole, rozmawiam i piję alkohol…5

3. Czy zdarza się, że opowiadasz zasłyszane historie, jako własne przeżycia, lub znacznie koloryzujesz własne przeżycia?

a) prawie zawsze…3

b) nigdy…1

c) czasami…5

4. Która z poniższych cech jest najbliższa twojemu charakterowi?

a) mruk…1

b) wesołek…5

c) niegroźny wariat…3

5. Czy zaśmiewasz się z dowcipów, które sam opowiedziałeś?

a) nawet wtedy, gdy nikt się nie śmieje…5

b) w zasadzie nie opowiadam dowcipów…1

c) staram się zachować powagę, niech inni się śmieją…3

6. Podchodzisz do grupki rozmawiających osób. Jaka jest twoja pierwsza reakcja?

a) słucham, co mówią i jeśli temat jest mi znany niebawem wypowiadam swoje zdanie…1

b) natychmiast staram się skierować ich uwagę na moją osobę…5

c) przywitam się i czekam, aż temat zostanie zmieniony. Wówczas włączam się do dyskusji…3

7. Co robisz, gdy nie masz co robić?

a) nie zdarza mi się, że nie mam co robić…1

b) oglądam telewizję nawet wtedy, gdy nie ma nic interesującego…5

c) poszukuję sobie ciekawego zajęcia…3

8. Czy samotność jest dla ciebie trudna do zniesienia?

a) nie, a czasami wolę pobyć w samotności…3

b) samotność doprowadza mnie do depresji…5

c) z natury jestem samotnikiem…1

9. Czy jesteś człowiekiem, który uczy się na własnych błędach?

a) raczej tak…1

b) trudno powiedzieć…3

c) raczej nie, często popełniam te same błędy…5

10. Jak długo rozmawiasz przez telefon?

a) chyba mam chorobę telefonową, bo mogę rozmawiać bez końca…5

b) tylko tak długo, aby załatwić to co mam do załatwienia…1

c) lubię trochę poplotkować przez telefon, ale bez przesady…3

Jeśli uzyskałeś(aś) 10-22 punkty

Na pewno nie jesteś nudziarą / nudziarzem. Nie jesteś jednak także duszą towarzystwa. Twoje zachowanie przypomina trochę zachowanie rozbrykanego źrebaka. Wciąż czegoś poszukujesz i do czegoś dążysz. Nie potrafisz skoncentrować się na jednym i dlatego postrzegany jesteś jako człowiek trochę nie zrównoważony, któremu trudno zaufać. Mimo wszystko znajomi nie stronią od twojego towarzystwa, gdyż nigdy nie wiadomo co można się po tobie spodziewać. W sprawach zawodowych jesteś konkretny i wiesz czego chcesz. Nigdy nie owijasz w bawełnę i mówisz o co ci chodzi. Nie zdarzyło się, byś kiedyś zanudził swoich podwładnych albo zwierzchników, gdyż ci rozumieją cię bez zastrzeżeń. Musisz jednak bardziej kontrolować swoje zachowanie w towarzystwie. Mimo, że nudzić się z tobą nie można, to tracisz swój autorytet dziwnym zachowaniem.

Jeśli uzyskałeś(aś) 23-37 punktów

Masz pogodną naturę i dlatego większość ludzi nie uważa cię za nudziarę / nudziarza. Są jednak i tacy, którzy wolą w twoim towarzystwie nie przebywać, gdyż straszliwie się z tobą nudzą. Masz dobre i złe dni. Bywa, że tryskasz humorem i energią. Na poczekaniu wymyślasz dowcipy i do łez bawisz całe towarzystwo. Bywa jednak i tak, że masz słabszy dzień, a mimo to na siłę chcesz być tym, który jest duszą towarzystwa. Wtedy zaczynasz nudzić. Mimo, że zdajesz sobie z tego sprawę dalej brniesz w zanudzanie, gdyż wierzysz, że w końcu coś ci się uda. Podobnie jest w pracy. Miewasz doskonałe pomysły, które potrafisz zreferować krótko i bez zbędnych ozdobników. Miewasz też pomysły niedopracowane, ale koniecznie chcesz się nimi podzielić. Wtedy improwizujesz, a do twojej improwizacji nie potrafią się dostosować ani podwładni, ani szefowie. Powinieneś bardziej spojrzeć w głąb siebie, dać sobie nieco więcej luzu, a wtedy nikt nigdy nie powie, że jesteś nudziarą / nudziarzem.

Jeśli uzyskałeś(aś) 38-50 punktów

 

Niestety, bijesz wszelkie rekordy zanudzania ludzi. Co ciekawe nie zauważasz tego, że jesteś nudna / nudny. Nawet wtedy, gdy ktoś ci zwróci uwagę, przyjmujesz to jako dobry żart. Wiesz przecież, że opowiadając wciąż te same dowcipy można wyprowadzić słuchaczy z równowagi, a jednak je opowiadasz tylko dlatego, że ciebie wciąż śmieszą. Jesteś człowiekiem pogodnym, ale brakuje ci inwencji. Chcesz zwracać na siebie uwagę, ale nie masz nowych pomysłów. Prawdą jest, że masz bardzo szerokie grono znajomych. Jednak bardziej oni są twoimi znajomymi, niż ty ich. Niektórzy przyzwyczaili się do ciebie i przyjmują twoje zachowanie z pobłażliwym uśmiechem, są jednak i tacy, którzy na twój widok przechodzą na drugą stronę ulicy, aby tylko nie rozmawiać z tobą. Najlepiej czujesz się w towarzystwie tzw. wolnego słuchacza, który siedzi cicho i słucha. Takich na świecie jest jednak niewielu i jeśli nie przyhamujesz, niebawem nikt nie będzie chciał z tobą zamienić więcej niż kilka zdawkowych zdań. Musisz koniecznie zacząć słuchać innych. Oni też mają wiele ciekawego do powiedzenia. A taka / taki nudziara / nudziarz jak ty uniemożliwia im tego.
 

testy

Test: Czy się spełnią moje marzenia?

Moje marzenia! Czy się spełnią? Wszystko jest możliwe, a możesz się tego dowiedzieć rozwiązując ten test. Jest jednak jeden warunek. Trzeba być uczciwym wobec siebie, jak i wobec samej wróżby. Jeżeli uczciwie odpowiesz na poniższe pytania uzyskasz odpowiedź na nurtujące cię pytanie o twoje marzenia i jaka jest cena marzeń.. Czy spełni się twoje marzenie? Nie bądź zdziwiony, bo marzenia się spełniają!

Test na to czy spełnią się marzenia

1. Twoim zdaniem marzenia to…

a) niepotrzebna strata czasu…1

b) zbędna potrzeba duszy…3

c) coś bez czego nie da się żyć…5

2. Wygrałaś w lotto 10.000 zł. Na co przeznaczysz te pieniądze?

a) pojadę na zagraniczną wycieczkę…3

b) wpłacę na oprocentowane konto…5

c) kupię rzeczy o których marzyłam, ale nigdy nie było mnie na nie stać…1

3. Czy gubisz drobne rzeczy (klucze, rękawiczki itp)?

a) niestety, bardzo często…1

b) nie zdarza mi się nic gubić…5

c) czasami coś zgubię…3

4. Czy należysz do osób upartych?

a) raczej nie…1

b) raczej tak…3

c) wszystko zależy od sytuacji…5

5. Czy twoje marzenia są tak silne, że czasami ci przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu wśród ludzi?

a) jestem osobą ambitną, ale staram się utrzymać odpowiedni dystans wobec własnych ambicji…3

b) raczej należę do osób mało ambitnych…1

c) mam tak wybujałą ambicję, że czasami spędza mi ona sen z powiek…5

6. Czym są dla ciebie twoje urodziny?

a) dniem w którym znacznie się postarzałam…1

b) dniem w którym warto podsumować dotychczasowe doświadczenia i dokonania…3

c) dniem w którym można podsumować miniony rok życia i zaplanować kolejny rok istnienia…5

7. Jeśli ktoś zaproponowałby ci pieniądze i jeden z trzech sposobów ich zdobycia, to który byś wybrała?

a) spadek…1

b) bardzo ciężką pracę fizyczną trwającą krótki okres czasu…3

c) długotrwałą pracę wymagającą dużego wysiłku umysłowego…5

8. Czy jesteś osobą systematyczną?

a) zdecydowanie nie…1

b) zdecydowanie tak…5

c) raczej nie, ale bardzo się staram działać systematycznie…3

9. Czy lubisz zadziwiać innych?

a) bardzo…3

b) wolę zadziwiać siebie…5

c) nawet jakbym chciała, to i tak nie potrafię…1

10. Czy marzenia z ubiegłorocznych Andrzejek spełniły się?

a) częściowo…3

b) wcale lub prawie wcale…1

c) w większości tak…5

Jeśli uzyskałeś(aś) 10-22 punkty

Ta wróżba nie jest dla ciebie zbyt pomyślna. Jest bowiem bardzo mało prawdopodobne, aby twoje marzenia przybrały realny kształt. Tak to już w życiu jest, że aby marzenia się spełniały, to trzeba im pomagać. Tymczasem ty należysz do tej grupy osób, która modli się o wygrany milion w lotto, ale jednocześnie nie wypełnia kuponu. Jest w tym oczywiście pewne uogólnienie, bo twoje marzenia mogą być o wielkiej miłości, ale nie dajesz jej szans, aby cię spotkała. Możesz mieć marzenie o czymkolwiek lecz sam stajesz na drodze realizacji własnych marzeń. Wszystko przez to, że brak ci silnej woli oraz dlatego, że jesteś podatna na wszelkiego rodzaju pokusy. Cena marzeń jakie są w tobie może być bardzo wysoka i dlatego musisz bardzo ostrożnie realizować marzenia.

 

Jeśli uzyskałeś(aś) 23-37 punktów

Twoje marzenia są o wielu sprawach, które dotąd nie były twoim udziałem. Twoja wola polepszenia własnego życia i życia twoich bliskich jest na tyle silna, że istnieje duża szansa, że przynajmniej część twoich marzeń przybierze realny kształt. Nie narzucaj jednak swoich marzeń bliskim ci osobom, bo może się okazać, że one ich nie podzielają i w efekcie będą ci tylko przeszkadzać (choć nieświadomie) w osiągnięciu celu. Aby zwielokrotnić szanse na spełnienie marzenia musisz nieco nad sobą popracować. Najważniejsze jest to, aby nieco ustabilizować twój chwiejny charakter. I nie załamuj się przy niewielkich niepowodzeniach. Miniesz je, a marzenia się spełnią, a cena twych marzeń nie będzie bardzo duża

 

Jeśli uzyskałeś(aś) 38-50 punktów

Twoje marzenie spełni się i to nie tylko dlatego, że tak chce przeznaczenie, ale przede wszystkim dlatego, że ty tak chcesz. Spowodowane jest to tym, że jesteś osobą o tak wybujałej ambicji, że nic nie może ci przeszkodzić w osiągnięciu zamierzonych celów. Twoja konsekwencja w działaniu i dążenie do finału marzeń choćby po trupach jest ogólnie znana. Dlatego też nie będziesz miała wielu przeciwników, którzy chcieliby ci wejść w drogę. Ty jednak nie zapominaj, że obok ciebie są inni ludzie, często bardzo ci bliscy. Jeśli o tym zapomnisz, a realizacja marzenia zbytnio cię pochłonie, może się okazać, że zwycięstwo jest pyrrusowe, bo cena marzeń jest bardzo wysoka. Możesz marzyć dalej, bo wszystkie marzenia powinny się jak najbardziej spełnić.

 

Co to są marzenia?

Marzenie jest rozmyślaniem o czymś subiektywnie pięknym i o sposobie realizowania tych marzeń. Marzenia są pierwszym krokiem do stworzenia czegoś dzięki czemu możemy osiągnąć satysfakcję, radość, szczęście. Marzenia motywują do aktywności, działania i realizowania zamierzeń jednak w wielu przypadkach marzenia pomagają usunąć w cień smutną i szarą rzeczywistość. Marzenia dzieli się na realne, nierealne i te, które zależą od tak zwanego szczęścia.